Yapımı tamamlandıktan sonra büyük yankı uyandıran “Sarı Gelin” belgeseli tüm dünyada en çok izlenen yayınlar arasına girmeye aday…

      Son olarak Rusya ve Polonya’da yayınlanan dergilerle birlikte yüz binlerce okuyucuya ulaşan tarihi gerçekler, asılsız iddialar hakkında yıllarca yanlış bilgilerle donatılan Batı kamuoyunu aydınlatmaya devam ediyor.

      Bilindiği gibi, “Sarı Gelin” isimli belgeselin DVD’leri Time Dergisi’nin eki olarak geçtiğimiz yıl Avrupa’da dağıtılmış ve sahte iddialarını siyasi bir propaganda malzemesine dönüştüren ırkçı Ermeni fanatiklerinin hedefi olmuştu.

      Tüm lobi girişimlerine rağmen tarihi gerçeklerin net bir şekilde anlaşılmasına yönelik yükselen ilgiyi geri çekmeyi başaramayan Ermenilerin şimdilerde arsız bir şekilde dergileri satın alıp DVD’leri imha etmeye çalıştıkları da kaydediliyor.

      Bu tür çabalar daha önce de kütüphanelerden Türk tezlerini içeren ve yabancı dillerde yayınlanan kitapları iade etmeyerek imha eden sığ zihniyetin günümüzdeki uzantısı olarak algılanıyor.